s6-1.jpg
Vega Enerji

Hakkımızda

Rakamlarla Vega Enerji
14000Fidan Diktik
312000TON CO2 Salınımını Engelledik
152000Aileye Enerji Sağladık

Vega Enerji Hakkında

Kuruluş

Geçmişi 2000’li yıllara dayanan Vega Enerji yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi alanında faaliyette bulunmak üzere 2008 yılında İzmir’de kurulmuştur.  
Mayıs 2015 itibariyle 18 MWm’lık Çeşme Res projesini tamamlayan Vega Çeşme Res Enerji yenilenebilir enerji alanında yeni yatırımlarla büyüme hedefindedir.  
Çeşme Res, yıllık yaklaşık 60 milyon kWh elektrik üreterek, her yıl 90 Bin adet ağaç dikimine eşdeğer yaklaşık  30 bin ton karbondioksit azaltımı sağlayacak ve 19.000 ailenin elektrik enerjisi tüketimini karşılayacaktır. 
Ülkemizin hem ekonomik hem de çevresel gelişimine katkı sağlamak amacı ile faaliyetlerini sürdüren Vega Çeşme RES Enerji, aynı zamanda çalışanlarını santrallerin bulunduğu bölgeden istihdam ederek bölgesel kalkınmaya da katkı sağlamaktadır.
 

Misyon & Vizyon

Misyonumuz

Stratejik öneme sahip Enerji Sektöründe Yenilenebilir enerji sektöründe yatırımlara devam edip sürdürülebilir katma değerler yaratmak ve ülke ekonomisinin dışa bağımlılığını azaltıp çevresel gelişime katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

Çevreci, etik değerlere saygılı ve verimli yapısıyla Türk ekonomisine katkı sağlama ve ülkemizi daha yaşanabilir hale getirme 

nordex.png
epias-disi-mavi.png
teias-turkiye-elektrik-iletim-as-logo-9473807844-seeklogo.com_.png
tureb-ruzgar-enerjisi-birligi.jpg
epdk-logo.png

Tanıtım Filmi

DJI_0098.jpgVideo Presentation